Buğday çimi suyu sıkacağı

Buğday çimi suyu sıkacağı katı meyve sıkacağı ile çok verimli bir şekilde kullanılıyor. Kuvings buğday çimi suyu sıkacağı ile ilgili bilgilendirilmek istiyorsanız hemen makalemizi okumanızı tavsiye ediyoruz. Önemli bir besin kaynağı olan buğday çok faydalı olması ile eski çağlardan bu yana tüketilmektedir. Günümüzde ise buğday çimi suyu için de bulunan vitamin, mineral ve amino asitler ile antioksidan etkisi kanıtlanmıştır. Metabolizmayı güçlendirmekte, yağ yakmakta, bağışıklık sistemini güçlendirmekte ve kanser hastalığının önlenmesinde ve tedavisinde de tedavi edici etkisi ile kullanılmaktadır. Taze olarak tüketilmesi gerektiği için Buğday Çimi Suyu Sıkacağı alarak insanların kendi evlerinde yetiştirdikleri buğday çiminin suyunu sıkarak içebilmektedirler.

Buğday Çimi Nasıl Üretilir?

Hazır olarak üretilmiş olan buğday çimi alabileceğiniz gibi evinizde bir saksı içinde de buğday çimi yetiştirebilirsiniz. Buğday tohumunun işlem görmemiş olması önemlidir. Bu buğday tohumunu bir saksıya ekerek filiz vermesi beklenmelidir. Düzeli olarak sulanmalıdır. Buğday filizleri yaklaşık 4 cm boyunda olduğunda bunları toplayarak buğday çimi sıkacağı ile suyunu sıkarak taze olarak tüketebilirsiniz. Detoks yapmak ve kilo vermek isteyen kişiler tarafından da çok fazla tercih edilir. Buğday çimi suyu düzenli olarak tüketildiğinde etkisi görülecektir. Yan etkisi olmayan bir besin maddesi olarak bütün yetişkinler tarafından kullanılmasında bir sakınca yoktur aksine sağlığa faydaları kanıtlanmıştır.

Nasıl Kullanılır?

Buğday çimi suyu sıkacağı

Bütün mutfaklarda kolayca kullanabileceğiniz Buğday Çimi Suyu Sıkacağı mutfak tezgahına kolayca montajı yapılabilen bir mutfak aletidir. Buğday çimini taze olarak topladıktan sonra bunu yıkadıktan sonra buğday çimi suyu sıkacağının içine koyulur. Sonra üzerinde bulunan kolu çevirmek suretiyle kolayca sıkarak tüketebilirsiniz. Alternatif tıbbın en çok tercih edilen ürünü olmasını içinde bulunan laetril maddesi ile sağlamaktadır. Kanser hastalarının tedavilerine destek olarak laetril tüketmeleri gerekmesi ile birlikte buğday çimi suyu önem kazanmıştır.

Anti oksidan etkisi ile vücutta bulunan zararlı toksinlerin atılmasında çok faydalıdır. İçinde bulunan klorofil ile ağız kokusu ve sindirim sistemi sorunlarının da ortadan kalkmasını sağlamaktadır. Masrafsız ve son derece doğal bir bitki olan buğday çimi ister taze olarak yensin ister suyu içilsin son derece faydalıdır. Uzmanlar tarafından da tüketilmesi tavsiye edilmektedir. Demir deposu olan bu bitki ile demir eksikliği sorunu da ortadan kalkmaktadır.

Buğday çimi suyu kanser?

Buğday çimi suyunun kanser ile savaşan bir yapısı vardır. Tabi ki burada en önemli olan vitaminlerin kayba uğramamasıdır.  Konu ile ilgili olarak buğday çimi suyu ve kanser ilişkisini daha çok önemsediğimizden bunu başka bir sayfada daha detaylı olarak ilişkilendirdik.

Ayrıca Ev için katı meyve sıkacağı sayfamızı inceleyip, güvenli ödeme sistemimiz ile hemen satın alım yapabilirsiniz.