avokado_ananas buyuk

MALZEMELER: ½ avokado, dilim ananas, ¼ süt

1-Smoothie süzgecini kullanın.

2-Ananası, avokadoyu ve muzu küçük parçalar halinde kesin.

3-Kesilen malzemeleri dondurun.

4- Donmuş malzemeleri kullanmadan önce 10 dakika kadar dışarıda bekleterek buzlarının çözülmesini sağlayın.

5- Akıllı kapağı kapatın malzemelerin tümünü yavaşça Kuvings Whole Slow Meyve-Sebze sıkacağına yerleştirin.

6- Tüm malzemeler konduktan sonra sütü dökün ve karıştırmak için meyve-sebze sıkacağını 20 saniye çalıştırın.

AVOKADOLU ANANASLI SMOOTHİE’NİN FAYDALARI:

  • Avokadolu Ananaslı Smoothie’nin içerisinde bulunan avokado Folat açısından zengin olan avokado kalp sağlığında en önemli yeri alıyor.
  • Avokadolu Ananaslı Smoothie’nin içerisinde bulunan avokado E vitamini açısından zengin olan avokado proteinden gelen vitaminlerle birleşerek değeri artar. Hem protein hem de E vitamini birleştiğinde serbest radikallerle savaştığından hastalıklarla savaşmada başarılıdır.
  • Avokadolu Ananaslı Smoothie’nin içerisinde bulunan avokado B1, B2 vitaminleri , protein ve magnezyum içerdiğinden bebeklerde zihinsel ve fiziki gelişimini destekler.
  • Avokadolu Ananaslı Smoothie’nin içerisinde bulunan ananas suyu. İçerisindeki lifler sayesinde ananasın sindirimi uzun sürer. Bu sayede tokluk hissini arttırır ve kilo vermenizi sağlar.
  • Avokadolu Ananaslı Smoothie’nin içerisinde bulunan ananas suyu karaciğer ve bağırsaklardaki parazitleri temizler.
  • Avokadolu Ananaslı Smoothie’nin içerisinde bulunan ananas suyu Barındığı iyot ve bromelain ile otoimmün hastalıklara karşı vücut direncini arttırır ve tiroid semptomlarını azaltır.
  • Avokadolu Ananaslı Smoothie’nin içerisinde bulunan ananas suyu içeriğindeki lif, faydalı enzimler ve antioksidanlar detoks görevi görür.