elma suyu büyük

Elma suyu detoksifiye edici özelliğinin aynı sıra kolesterolü düşürmede etkilidir, sindirime yardımcı olur ve cildinize iyi gelir. Elmanın yararları içerdiği vitamin, mineral, enzim, malik asit ve liflerden gelir.

MALZEMELER: 2 adet elma

1-Malzemeleri iyice yıkayın.

2-Sapları koparın ve elmaları doldurma ağzına uygun büyüklükte kesin.

3-Elmaları Kuvings Slow Meyve-Sebze sıkacağında sıkın.

LEZZETİ KATLAYICI BESİNLER

Elma+Portakal+Limon: Yorgunlukla savaşır.

Elma+Lahana: Stresi azaltır.

Elma+Paprika: Cilde yardımcı olur.

ELMA SUYUNUN FAYDALARI :

  • Elma suyunun faydaları saymakla tükenmez bunlardan en önemlileri sıralamak gerekirse  örneğin astıma karşı faydası vardır. İçeriğinde yer alan flavonoid adlı element astım krizlerinin önüne geçer. Aynı zamanda bu element akciğer sağlığı içinde faydalıdır. Akciğerlerin güçlenmesini sağlar. Düzenli elma suyu tüketmek akciğerleri enfeksiyonlara karşı korur.
  • Elma suyu karaciğerler içinde faydaladır. Elma suyu karaciğer temizlenmesini sağlamaktadır ve bu yaptığı temizlik görevi sayesinde kolestrolü dengelemektedir. Vücudumuzda alınan besinler neticesinde toksinler girmektedir. Bu toksinler karaciğerimizi olumsuz etkilemektedir. Elma suyunun düzenli tüketilmesi ile bu toksinler temizlenmektedir. Elma suyu düzenli tüketildiğinde kardiyovasküler hastalıklara yada karaciğer rahatsızlıklarına yakalanma olasılığı azalmaktadır.
  • Elma suyu kemiklerimiz içinde faydalıdır. İçerisinde bulunan C vitamini, bakır, bor gibi vitamin ve mineraller kemiklerimiz için faydalıdır. Kemiklerimizin güçlenmesine ve kemik rahatsızlıklarının önlenmesinde Elma suyunun katkısı çok büyük önem taşımaktadır.