Havuc Suyu büyük

Havuç vitamin ve mineral deposudur ve özellikle antioksidan özellikli betakaroten bakımından zengindir. Havucun toplam besin değeri yaşlanmayı geciktirir, bağışıklık sistemini güçlendirir ve görme gücünü arttırır.

Havuç vitamin ve mineral deposudur ve özellikle antioksidan özellikli beta karoten bakımından zengindir. Havucun toplam besin değeri yaşlanmayı geciktirir, bağışıklık sistemini güçlendirir ve görme gücünü arttırır.

MALZEMELER: 4 havuç

1-En iyi suyu elde etmek için sıkmadan önce havuçları en az 30 dakika soğuk suda bekletin.

2-Malzemeleri iyice yıkayın. 3-Sıkacağa uygun şekilde kesin.

4-Havuçları Kuvings Slow Meyve-Sebze sıkacağında sıkın.

LEZZETİ KATLAYICI BESİNLER

Havuç+Elma: Yorgunlukla savaşır.

Havuç+Portakal: Yorgunlukla savaşır.

Havuç+Ananas: Kabızlığı önler.

HAVUÇ SUYUNUN FAYDALARI:

  • Havuç suyu yapılan araştırmalara göre meme kanseri, akciğer kanseri ve kolon kanserine karşı önleyici özelliğe sahiptir.
  • Havuç suyu güzel ve sağlıklı bir cilde sahip olmamıza yardımcı olmaktadır. Havuç suyu yaşlanmayı yavaşlatır ve cildimizi güzelleştirir.
  • Havuç suyu akciğerlerimiz içinde faydaladır. İçerisinde barındırdığı beta karotenler sayesinde görmemizi daha da güçlü kılar ve göz kuruluğunu giderir.
  • Havuç bünyesinde barındırdığı lifler sayesinde birden fazla vitamine ev sahipliği yapar. Bu vitaminler de kişi vitamin eksikliğini giderir ve bedenin daha zinde ve dinç olmasını sağlar.
  • Havuç suyu karaciğeri toksinlerden temizleyerek karaciğerin daha sağlıklı çalışmasını sağlar.