mangolu muzlu buyuk

MALZEMELER: 1 mango, ½ muz, ¾ bardak süt

1-Smoothie süzgecini kullanın.

2-Donmuş malzemeleri kullanmadan önce 10 dakika kadar dışarıda bekleterek buzlarının çözülmesini sağlayın.

3-Mangoyu ve muzu küçük parçalar halinde kesin. Mangonun kabuğunu soyduğunuzdan ve çekirdeklerini çıkardığınızdan emin olun.

4-Kesilen malzemeleri dondurun.

5-Akıllı kapağı kapatın malzemelerin tümünü yavaşça Kuvings Whole Slow Meyve-Sebze sıkacağına yerleştirin.

6-Tüm malzemeler konduktan sonra sütü dökün ve karıştırmak için meyve-sebze sıkacağını 20 saniye çalıştırın.

MANGO MUZ SMOOTHİE FAYDALARI:

  • Mango muz smoothie içerisinde bulunan  mango sayesinde cilt için dahili ve harici olarak kullanılabilir. Ciltteki tıkalı gözenekleri yok eder ve sivilcelerle mücadeleye yardımcı olur.
  • Mango muz smoothie içerisinde bulunan  mango sayesinde mangonun çok lifli bir meyve olması sebebiyle kolesterolü düşürür: İçeriğinde yoğun olarak bulunan lif, pektin ve C vitamini sayesinde serum kolesterolü ve özellikle LDL (kötükolesterolü) düşürücü etkiye sahiptir.
  • Mango muz smoothie içerisinde bulunan muz sayesinde vücuda mutluluk hissi verir. Bunun nedeni muzun vücudun mutluluk hormonu serotonine çevirdiği bir tür protein olan triptofan içermesinden dolayı ruh halini düzeltir, gevşemeye yardımcı olur ve daha mutlu hissettirir.
  • Mango muz smoothie içerisinde bulunan muz sayesinde, kandaki hemoglobin üretimini harekete geçirir ve anemi hastalarının iyileşmesine yardımcı olur.
  • Mango muz smoothie içerisinde bulunan muz çok fazla potasyum vardır ve tuzu azdır, bundan dolayı tansiyonu alt etmesi açısından mükemmel bir meyvedir. Tansiyon ve felç riskini azaltır.
  • Mango muz smoothie içerisinde bulunan mangonun içerisinde  zeaksantin yani gözü koruyan bir çeşit antioksidan bulunur. Özellikle güneşin verdiği göz hasarlarına ve yaşla gelen göz hastalıklarına iyi gelir.