Ultem Nedir?

Ultem nedir ultem vida nedir gibi soruları detaylı olarak sizlere açıklamak istiyoruz. Ultem vida teknolojisini katı meyve sıkacağı ile birleştiren Kuvings dünyanın en iyi ve en sağlıklı katı meyve sıkacağını üretmeyi başarmıştır. Ultem vida BpA-free olması ve son derece güçlü dayanıklı olması sebebi ile besinlerin sıkımı sırasında tıpkı bir insan gibi çiğneyerek en iyi verimi sağlar. Bu sayede dışarıya çıkan meyve ve sebze posaları neredeyse %100 kuru olarak dışarıya çıkarır.

Ultem Vida

Ultem vida katı meyve sıkacağı için Kuvings tarafından geliştirilmiştir. Tüm dünya üzerinde kalite ve başarı belgeleri ile bu teknoloji ödüllendirilmiştir.  Ultem vida ismini vidaya benzediği için almıştır. Tıpkı insanın meyve ve sebzeleri çiğnemesi gibi davranarak en yüksek verimi alır. Ultem malzeme, yüksek sıcaklıklı bir malzemedir. Kuvings Ultem Vidası teknolojisi ile geliştirilmiş ve güçlendirilmiştir. Son derece yüksek bir torka sahip olan Kuvings motorları ile Ultem Vidanın gücü bir araya geldiğinde kusursuz ve en mükemmel şekli ile katı meyve sıkacağı tasarlanmıştır.

ultem nedir

ultem nedir

 • Profesyonel ve insan sağlığına zararsızdır.
 • Ultem® PEI’nin kesin bir erime noktası yoktur. Cam geçiş sıcaklığı (Tg) 217 ​​° C’dir (422 ° F).
 • Malzeme son derece yüksek mukavemet ve sertlik gösterir.
 • Sürekli servis sıcaklığı 170º C (340º F).
 • Yüksek gerilme modülü.
 • Güçlü sıkım yapabilme kabiliyeti.
 • Ultem® PEI parçaları sıcak suya ve buhara karşı dayanıklıdır.
 • Yüksek sıcaklıklara kadar geniş kimyasallara dayanıklı. Alkolleri, asitleri, hidrokarbonları ve diğerlerini tolere eder.
 • Malzeme hidrofobiktir, bu nedenle suyu emmez.
 • 270 ° C’de (518ºF) buharlı otoklavda 10.000 saat sonra çekme mukavemetinin% 85’ini, kaynar suda% 100 ve 2.000 döngüden sonra% 100’ünü korur.
 • Ultem® PEI olağanüstü elektriksel özelliklere sahiptir.
 • Piyasada bulunan herhangi bir termoplastik malzemenin en yüksek dielektrik (yalıtım) mukavemetine sahiptir. Dielektrik sabiti de kararlıdır.
 • RoHS Uyumlu.
 • Doğal olarak 94 V0, V2 ve 5VA UL dereceli alev geciktiricidir.
 • Çok düşük duman emisyonuna sahiptir duman vs gibi ortamlarda dumanı emmez.
 • Ultem® PEI, sınıfındaki PEEK ve PES gibi diğer malzemelerden daha dayanıklı ve sağlamdır.

Ultem® Hangi Alanlarda Kullanılmaktadır?

Denizaltılar: Ultem® 2300 flanşlı altıgen somunlar, denizaltıların ses döşemelerini teknenin gövdesine tutmak için kullanılır. Ultem® mikrodalgada berraktır, bu nedenle sonar altıgen somunları tespit etmez. Ayrıca yangın geciktiricidir ve yangın durumunda parçalar son derece düşük duman emisyonuna sahiptir. Bu nedenle, mürettebatın yaşamları tehlikede değil.

Hücre Kulesi Antenleri: Ultem® 2300 ayar vidaları, Avrupa’daki cep telefonu kulelerindeki antenlerde yaygın olarak kullanılmaktadır. Güçleri ve mikrodalgada berrak olmaları Ultem®’i bu uygulamaya çok uygun hale getirir.

Partikül Hızlandırıcıları: İngiltere’deki bir partikül hızlandırıcıda, bir deneyde iki metali birbirinden yalıtmak için Ultem® 2300 ayar vidaları kullanılmıştır. Malzemenin mikrodalga netliği özelliği, parçacık hızlandırıcıdan gelen elektronların bilim adamlarının amaçladığı gibi deney aparatına çarpmasını sağlar.

AM / FM Radyo Vericileri: Bileşenler mikrodalgada berrak olduğu için bu vericileri yapmak için Ultem® 1000 özel parçaları ve bağlantı elemanları kullanılır.

Tıbbi ve Bilimsel Cihazlar: Ultem® 1000, tıp endüstrisinde sterilizasyon amacıyla kullanılır. Parçalar bir buhar otoklavında tekrarlanan döngülere dayanabilir ve bu malzemeyi uygulamaya çok uygun hale getirir. Yukarıda belirtildiği gibi, Ultem®, 270 (C’de (518ºF) bir buhar otoklavında 2000 döngüden sonra çekme mukavemetinin% 100’ünü koruyacaktır.

MRI Makineleri: Ultem® PEI sürekli radyasyona dayanamaz. Bununla birlikte, kısa patlamalarda plastik iyi performans gösterir. MRI makineleri ve diğer tıbbi ekipman, Ultem® PEI özel parçaları ve bağlantı elemanları kullanılarak üretilmektedir.

Gıda Endüstrisi için Tepsiler ve Kaplar: Ultem® 1000, FDA ve USDA uyumlu ve ayrıca mikrodalga netliğindedir. Tepsiler ve kaplar mikrodalga pişirme ünitelerinden etkilenmez. Bu nedenle, 170 ° C (340 ° F) sürekli çalışma sıcaklığı ile bu malzeme yiyecekleri pişirmek ve ısıtmak için çok uygundur.

Kuvings: Katı meyve sıkacağının sıkım vidasında Ultem malzemeden üretilen bir vida kullanılmaktadır. Güçlü ve insan sağlığına hiç bir zararı olmayan bu vida besinlerdeki verimi %98 ve üzerine kadar çıkartır. Ayrıca güçlü sıkım yaptığından dolayı tortusuz berrak bir meyve sebze suyu elde edilir. Bu güçlü sıkım aynı zamanda katı meyve sıkacağı temizliğini en kolay hale getirir. Zaten tüm katı olan kısmı posa çıkışından dışarıya ittiğinden temizlik esnasında çok yormaz.

Ev için katı meyve sıkacağı modellerimize burayı tıklayarak göz atabilirsiniz.