Sağlıklı bir yaşam için dengeli beslenmenin önemi doktorlar tarafından belirtilmektedir. Dengeli beslenen bir insanında gün içinde belli miktarda meyve tüketmesi gerekmektedir. Meyve tüketmenin en güzel yolu ise sıkılarak suyunun içilmesidir. Bunun için de çeşitli yöntemler geliştirilmektedir. En çok suyu sıkılarak tüketilen meyveler portakal, mandalina gibi narenciye meyveleridir ve bunların sıkılması için narenciye sıkacağı üretilmektedir. Bu şekilde suyu sıkılan narenciye meyveleri vitaminleri kaybolmadan taze olarak içildiğinde bir insanın günlük C vitamini ihtiyacını karşılamaktadır. Narenciye sıkacakları ilk icat edildiklerinde el ile kullanılabilen elektrikli olmayan ve sadece portakal, greyfurt gibi meyvelerin sıkıldıkları makinelerdi. Günümüzde ise yeni nesil narenciye sıkacakları ile insanlar çok daha fazla meyvenin suyunu aynı makine ile sıkılabilmektedir.

Narenciye Sıkacağı Ne Yapar?

Bir meyvenin suyunun sıkılması herhangi bir makine kullanılmadan sıkıldığında meyvenin suyunun tam olarak sıkılamaması, meyvenin çekirdek ve posasının sıkılan meyve suyunun içine karşımasının mümkün olması ile içiminin zorlaşması ve tadının acılaşması gibi bir sonuç ortaya çıkartmaktadır. Bu duruma çözüm olarak narenciye sıkacağı geliştirilmiştir. Narenciye sıkacağı meyvenin suyunu sıkarken içine posa ve çekirdeklerini engellemekte ve bu şekilde içimi güzel ve kolay meyve suyu olmaktadır. İş yerleri kadar evlerde de narenciye sıkacağı çok fazla kullanılmaya başlanmıştır. İçinde katkı maddesi olmadan doğal olarak hazırlanmış meyve suyu hem daha lezzetli hem de daha sağlıklı olacaktır.

Narenciye Sıkacağı Fiyatları

Zaman içinde bu narenciye sıkacaklarında gelişmeler olmuş yeni nesil olan narenciye sıkacakları ezber bozmaya başlamıştır. İlk narenciye sıkacağı ile sadece portakal, greyfurt, mandalina gibi meyvelerin suyu sıkılıyordu oysa günümüzde ise nar gibi taneli meyvelerin de suyunun sıkılması mümkün olmaktadır. Bu şekilde de hazırlanacak kokteyller ile içimi güzel meyve suları oluşturulmaktadır. Kullanımı kolay olan narenciye sıkacakları ile özel bir güç harcamadan meyvenin tüm suyu sıkılabilmektedir. Meyve parçalanmadan kabuğunu acı tadı içine karışmadan sıkacak şekilde dizayn edilmiştir. Ailelerinin sağlıklı bir hayat sürmesini isteyen annelerin vazgeçilmezidir ve mutfaklarda yer kaplamadığı gibi kullanılması da son derece kolaydır.

Ayrıca katı meyve sıkacağı ve buğday çimi sıkacağı hakkındaki makalelerimize linklere tıklayarak gidebilirsiniz.